EHLİYET ALMAKTA BÜYÜK KOLAYLIK

EHLİYET

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ehliyet alacaklar için yeni bir kolaylık getireceklerini belirterek, Vatandaşlarımız artık vezneden vezneye koşturmayacak dedi.

Şimşek; hem harç hem de sürücü belgeleri için değerli kağıt bedellerinin artık tek bir yerden ödenebileceğini bildirdi.

Şimşek; bugüne kadar gerek mükelleflerin gerekse de bakanlığın ilgi alanında olan her kesimin işlerini kolaylaştırmak için gerekli adımları attıklarını söyledi.

Bu kapsamda sürücü belgeleri için de yeni bir düzenlemeye gideceklerini anlatan Şimşek  Ehliyet alacak vatandaşlarımız artık vezneden vezneye koşturmayacak dedi.

Mevcut uygulamada ehliyet alacak vatandaşlarımız önce banka veya vergi dairesine gidip harç ödemesi yapıyor, ardından da emniyet veznesine giderek değerli kağıt bedelini ödüyordu.

Şimdi vatandaşlarımızı bu yükten kurtarıyoruz. Bundan sonra hem harç hem de sürücü belgeleri için değerli kağıt bedelleri artık tek bir yerden ödenebilecek. Vatandaşlarımız, bu bedelleri emniyet veznelerine gitmeden bankalara veya vergi dairelerine yatırabilecek.

Maliye bakanı  yeni sistemin ilk kez ehliyet alanlar için bir kolaylık daha sağlayacağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

Yeni sistemde ilk kez ehliyet alanlar; harç ve sürücü belgeleri için değerli kağıt bedellerini ödediklerine dair makbuzları saklamak zorunda kalmayacak. Söz konusu bedeller, bankalara veya vergi dairelerine yatırıldığı anda emniyetin sistemlerinde de eş zamanlı görülebilecek. Bu sayede makbuz kayboldu, unutuldu. gibi sorunlar da ortadan kalkmış olacak.

Etiketler: , ,