Mancini ve Prandelli Arasındaki Farklar Dikkat Çekti

Galatasaray’da görev yapan iki İtalyan hoca; Mancini ile Prandelli’nin arasındaki farklar dikkat çekti. Prandelli, Mancini’ye göre daha sıcakkanlı davranışlar sergiledi.

Mancini ve Prandelli Arasındaki Farklar Dikkat Çekti

Fatih Terim sonrası İtalyan ekolüne dönen Galatasaray’da Roberto Mancini ileCesare Prandelli arasında dağlar kadar fark var! Prandelli, Mancini’ye kıyasla oyuncularına bir Türk hoca gibi davranıyor ve bu yaklaşımı takımı olumlu etkiliyor. İşte iki teknik adamın farkları:

PRANDELLI GAZETECİLERE SICAK DAVRANIYOR

– Mancini döneminde Florya’nın kapıları kapalıydı. Prandelli ise takım uçağına alacak kadar gazetecilere sıcak davrandı.

– Burak’ı sol açık, Sabri’yi sol bek, Melo’yu stoper oynatan Mancini sürekli farklı 11’ler çıkarıyordu. Prandelli ise daha sezon başında kadro istikrarını yakaladı.

MANCINI KİMSEYLE MUHATAP OLMADI

– Mancini G.Saray’da görev yaptığı 8 ayda tesislerde kimseyle muhatap olmadı. Prandelli ise Florya’da herkesle iletişim halinde.

– Kamplarda odasına yemek isteyen Mancini, ekmeğin pişme derecesine kadar özel talimatlar veriyordu. Prandelli ise çalışanlarla aynı masada yiyor.

– Mancini aynı seminere katıldığı Fatih Terim’le bir araya gelmemeye çalıştı, Rıza Çalımbay’ın devreye girmesi sonucu Terim’le yan yana fotoğraf çektirdi. Prandelli ise Turgan Ece’nin cenazesinde karşılaştığı Terim’in yanına gitti ve yanağını okşayarak “Hoşgeldin” dedi.

MANCINI YÖNETİMLE ANLAŞAMADI

– Mancini yönetimle hiç ortak noktada buluşamadı. Prandelli ise transferde Aysal’a hiç baskı yapmadı ve istediğini aldı.

Etiketler: